Bresser Messier NT-150L/1200 Hexafoc EXOS-2/EQ5 teleszkóp
Newton teleszkóp. Elsődleges tükör átmérője: 150 mm. Fókusztávolság: 1200 mm
Reflektor
Optikai kialakítás
150
Rekesznyílás – a fénygyűjtő lencsék vagy tükör átmérője, amelyet a távcső a fény gyűjtésére használ
Fókusztávolság – az elsődleges lencse vagy tükör távolsága attól a ponttól, amelyre a fény fókuszál
Elérhetőség
| Termékazonosító | 72880 |
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922199351 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 39x134x53 cm |
| Szállítási súly | 30.7 kg |
Leírás
A teleszkóp stabil és éles optikai elemekkel rendelkezik. A 150 mm átmérőjű fénygyűjtő rekesznyílás segítségével megfigyelhetők a fényes mélyég- objektumok. Figyelje meg a teleszkóppal a színes és fényes Orion-ködöt, felfedezze fel a Göncölszekér csillagképben az Örvény-galaxist és találja meg a Kis Róka csillagképben a Súlyzó-ködöt. A tengelyein görgőscsapággyal rendelkező stabil precíziós mechanika biztosan támasztja alá a teleszkópot, emiatt alkalmas az asztrofotózásra is.
A Bresser Messier NT-150L/1200 Hexafoc EXOS-2/EQ5 teleszkópnak ekvatoriális mechanikája van.
Jellemzők:
- Felsőkategóriás Hexafoc-fókuszállító 2,5" szabad belső átmérővel
- Állítható poláris keresőtávcső
- Vízmérték a háromlábú állvány könnyű felállításához
- 6x30 hajszálkeresztes egyenes kereső
- A kényelmes használatot segíti az optimalizált kereső csatlakozófoglalat
- Tubusgyűrűk tartóval és integrált „piggyback” (ráültetéses) kameratartó (1/4" menet)
- Fecskefarkú illesztésű lemez, rozsdamentes acélsínnel
- 50,8 mm (2") és 31,7 mm (1,25") közötti adapter integrált T2-menettel (a kamerához szüksége lesz egy T2-adaptergyűrűre)
A készlet a következőket tartalmazza:
- 26 mm átmérőjű, Super Plössl szemlencse (31,7 mm/1,25")
- Beépített T2-adapter a 31,7 mm (1,25") átmérőjű szemlencséhez
- Adapter 50,8 mm (2") átmérőjű szemlencséhez